Ware Track Teams Finish at the Top of Yesterday's Meet

Ware Track Teams Finish at the Top of Yesterday's Meet

 

Complete Meet Results Below:

Licensed to Ware County High School    HY-TEK's Meet Manager 3/27/2018 08:19 PM
                      Ware Co. Home FATMeet 4 - 3/27/2018                      
                                   3/27/2018                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 McDonald, Arviniec           Ware County            12.59      12.68   4  10   
  2 Richardson, Jazmine          Glynn Academ           12.83      12.94   4   8   
  3 Boyd, Mataea                 Ware County            12.94      13.18   4   6   
  4 Cannady, Cornesha            Ware County                       13.28   1   5   
  5 Gibson, Demya                Ware County            13.49      13.40   3   4   
  6 Daniels, Miyah               Ware County            13.01      13.41   4   3   
  7 Eason, Justyce               Ware County                       13.50   1   2   
  8 Jackson, Tamia               Wayne County           13.36      13.51   4   1   
  9 Boyd, Savannah               Ware County            13.89      13.63   3 
 10 Jones, Daisy                 Lanier Count           13.72      13.69   3 
 11 Sharpe, Olivia               Ware County            14.01      13.81   3 
 12 Vail, Amari                  Glynn Academ           13.83      13.84   3 
 13 Roberts, Tamekah             Wayne County           13.74      14.04   3 
 14 Wilson-Ryals, Alandris       Glynn Academ           14.13      14.21   2 
 15 Holmes, Latreona             Ware County            14.07      14.41   2 
 16 Allen, Kaylee                Pierce Count           14.68      14.49   2 
 17 Brockington, Angel           Coffee                 13.90      14.54   3 
 18 Turner, Taylor               Pierce Count           14.88      14.70   2 
 19 Bryant, Anaisjia             Glynn Academ                      14.73   2 
 20 Monroe, Eniya                Ware County                       15.93   1 
 -- Wilson, Zyneshia             Coffee                 12.83         DQ   4 
 -- Pollock, Savannah            Charlton Cou           12.96         DQ   4 
 -- Ryan, Jazmine                Lanier Count           13.33         DQ   4 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 McDonald, Arviniec           Ware County            25.94      26.35   3  10   
  2 Jackson, Lexoutica           Coffee                 27.10      27.02   3   8   
  3 Jefferson, Naomi             Coffee                 27.63      28.26   3   6   
  4 Lucas, Takayla               Glynn Academ           28.69      28.32   2   5   
  5 Thomas, Zaria                Pierce Count           28.43      29.15   3   4   
  6 Roberts, Tamekah             Wayne County           29.14      29.27   2   3   
  7 Armstead, Shakeria           Coffee                 28.60      29.28   2   2   
  8 Singleton, justice           Glynn Academ                      29.38   1   1   
  9 Boyd, Mataea                 Ware County            27.14      29.48   3 
 10 Daniels, Miyah               Ware County            26.51      30.00   3 
 11 Pierce, Kyara                Ware County                       31.55   1 
 12 Bess, Makala                 Glynn Academ           31.04      31.62   2 
 13 Allen, Kaylee                Pierce Count           30.86      32.15   2 
 14 Bryant, Anaisjia             Glynn Academ                      32.40   1 
 15 Jenkins, Brittany            Pierce Count                      34.67   2 
 -- Jackson, Tamia               Wayne County           27.99         DQ   3 
 -- Pollock, Savannah            Charlton Cou           26.45         DQ   3 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Miller, Chyimia              Glynn Academ           59.90    1:06.21   3  10   
  2 Clark, Keara                 Pierce Count         1:04.64    1:06.40   3   8   
  3 Woodberry, Ta'Nayah          Coffee               1:07.14    1:08.98   3   6   
  4 Gibson, Demya                Ware County          1:07.52    1:09.95   3   5   
  5 Davis, Kelsey                Ware County          1:08.84    1:11.86   3   4   
  6 Moore, Destini               Charlton Cou         1:07.76    1:13.55   3   3   
  7 Brogdon, Anzlie              Lanier Count         1:10.92    1:14.71   2   2   
  8 Neumann, Jordyn              Charlton Cou         1:11.55    1:15.33   2   1   
  9 McRae, Zykeria               Coffee               1:14.00    1:15.79   2 
 10 Coates, Aryana               Coffee               1:14.00    1:17.73   2 
 11 Singleton, justice           Glynn Academ         1:16.14    1:22.71   2 
 12 Fender, Kendryk              Lanier Count         1:24.33    1:26.26   2 
 13 Jackson, Tamia               Wayne County                    1:28.00   1 
 14 Yawn, Korianne               Ware County                     1:29.00   1 
 15 Jenkins, Alexis              Pierce Count                    1:30.00   1 
 16 Schurmann, Zoe               Pierce Count                    1:31.00   1 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arnett, Abbey                Coffee               2:31.89    2:31.51   10   
  2 Baker, Valencia              Ware County          2:38.60    2:35.38    8   
  3 Youngblood, Kayla            Ware County          2:40.90    2:46.93    6   
  4 Ambrose, Eliza               Pierce Count         2:47.64    2:53.24    5   
  5 Council, Tasis               Glynn Academ         2:52.95    2:59.52    4   
  6 Moody, Ayanna                Ware County          2:54.25    3:08.19    3   
  7 Brockington, Santana         Coffee               3:13.55    3:09.93    2   
  8 Nelson, Beauty               Glynn Academ         2:41.52    3:14.16    1   
  9 Taylor, La'Neia              Glynn Academ                    3:16.29  
 10 Brown, Aja                   Ware County                     3:18.60  
 11 Shaw, Jenna                  Lanier Count         3:23.25    3:19.66  
 12 Sierra, Jaki                 Pierce Count                    3:23.34  
 13 Peavey, Alexis               Pierce Count         3:37.99    3:28.57  
 14 White, Natalya               Ware County                     3:42.14  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harris, Ernareeyah           Ware County          6:12.91    6:15.20   10   
  2 Ambrose, Eliza               Pierce Count         6:42.45    6:32.27    8   
  3 Sandiford, Aaliyah           Ware County          6:46.42    6:49.84    6   
  4 Hischier, Emily              Glynn Academ         6:51.00    6:50.63    5   
  5 Lopez, Denise                Pierce Count         7:29.24    7:12.92    4   
  6 Forbes, Jami                 Glynn Academ         6:58.16    7:16.99    3   
  7 Perkins, Ellie               Coffee               6:55.50    7:20.68    2   
  8 Spivey, Heather              Ware County          7:30.35    7:21.17    1   
  9 Shaw, Jenna                  Lanier Count         7:28.28    7:25.55  
 10 Brockington, Santana         Coffee               7:48.65    7:25.84  
 11 Sandiford, Mia               Ware County          7:39.72    7:27.76  
 12 Alston, Princess             Ware County                     7:41.83  
 13 Arana, Denise                Pierce Count                    8:28.36  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sandiford, Aaliyah           Ware County         14:30.27   14:36.91   10   
  2 Pickens, Halie               Pierce Count        14:47.39   15:12.73    8   
  3 Perkins, Ellie               Coffee              14:26.19   15:18.76    6   
  4 Lin, Anne                    Ware County         13:38.15   15:53.31    5   
  5 Sandiford, Mia               Ware County         14:34.05   17:31.91    4   
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Easley, Arabia               Wayne County           17.14      17.48   2  10   
  2 Williams, Jordan             Ware County            17.82      17.51   2   8   
  3 Jefferson, Naomi             Coffee                 20.00      18.03   2   6   
  4 Nelson, Beauty               Glynn Academ           19.65      18.07   2   5   
  5 Gutierrez, Sarah             Pierce Count           19.03      19.70   2   4   
  6 Eddington, Astia             Coffee                 19.80      20.69   2   3   
  7 Boyd, Destiny                Ware County            19.11      20.83   2   2   
  8 Moss, Janyra                 Ware County            18.44      21.88   2   1   
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Nelson, Beauty               Glynn Academ           50.31      51.56   2  10   
  2 Moss, Janyra                 Ware County            54.28      51.96   2   8   
  3 Clark, Keara                 Pierce Count                      52.89   1   6   
  4 Boyd, Savannah               Ware County            52.10      53.60   2   5   
  5 Ryan, Jazmine                Lanier Count                      55.95   1   4   
  6 Easley, Arabia               Wayne County           52.04      56.69   2   3   
  7 Boggan, Hannah               Ware County            54.19      57.86   2   2   
  8 Gutierrez, Sarah             Pierce Count           54.58      59.22   2   1   
  9 Forbes, Jami                 Glynn Academ           54.15    1:01.98   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ware County High School  'A'                        50.61      49.93   2  10   
  2 Coffee  'A'                                         50.94      50.06   2   8   
  3 Glynn Academy  'A'                                  50.59      50.38   2   6   
  4 Ware County High School  'B'                        53.11      52.61   2   5   
  5 Charlton County  'A'                                53.50      53.64   2   4   
  6 Ware County High School  'C'                        53.89      53.65   1   3   
  7 Wayne County  'A'                                   52.60      53.67   2   2   
  8 Coffee  'B'                                         53.17      54.07   1   1   
  9 Pierce County HS  'A'                               54.35      54.76   2 
 10 Glynn Academy  'B'                                  54.59      55.16   1 
 11 Lanier County HS  'A'                               55.95      55.26   2 
 12 Ware County High School  'D'                        54.01      56.54   1 
 13 Pierce County HS  'B'                               54.35      57.39   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Coffee  'A'                                       4:24.87    4:22.10   2  10   
  2 Glynn Academy  'A'                                4:25.50    4:24.10   2   8   
  3 Ware County High School  'A'                      4:29.97    4:28.02   2   6   
  4 Pierce County HS  'A'                             4:43.66    4:30.13   2   5   
  5 Ware County High School  'B'                      4:36.46    4:31.50   2   4   
  6 Ware County High School  'C'                      4:40.97    4:35.60   1   3   
  7 Glynn Academy  'B'                                4:34.50    4:38.48   2   2   
  8 Pierce County HS  'B'                             4:43.66    4:40.34   1   1   
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gaskin, Katrina              Coffee               4-10.00    5-00.00    8   
  1 Smith, Zoesha                Glynn Academ         5-00.00    5-00.00    8   
  1 Cannady, Cornesha            Ware County          5-00.00    5-00.00    8   
  4 Miller, Chyimia              Glynn Academ         5-01.00    4-10.00    5   
  5 Easley, Arabia               Wayne County         4-08.00    4-08.00    4   
  6 Boggan, Hannah               Ware County          4-08.00    4-06.00    2   
  6 Yawn, Korianne               Ware County          4-04.00    4-06.00    2   
  6 Eason, Justyce               Ware County          4-06.00    4-06.00    2   
  9 Lott, Kendall                Coffee               4-04.00    4-04.00  
 10 Johnson, Trinitee            Ware County          4-02.00    4-02.00  
 -- Thomas, Alex                 Wayne County         5-00.00         DQ  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Youngblood, Kayla            Ware County          8-06.00    8-00.00    9   
  1 Boggan, Hannah               Ware County          8-06.00    8-00.00    9   
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Richardson, Jazmine          Glynn Academ        16-06.25   15-07.75   10   
  2 Wilson, Zyneshia             Coffee              16-06.50   15-00.00    8   
  3 Fluker, Ronasche             Ware County         14-07.00   14-11.00    6   
  4 Nelson, Beauty               Glynn Academ        16-03.00   14-10.00    5   
  5 Smith, Zoesha                Glynn Academ        14-09.00   14-04.50    4   
  6 McDonald, Arviniec           Ware County         17-11.25   14-03.00    3   
  7 Davis, Elzaria               Charlton Cou        15-07.25   13-10.00    2   
  8 Green, Alexandria            Coffee              15-03.00   13-09.00    1   
  9 Dugger, Tyra                 Pierce Count        14-01.75   13-08.00  
  9 Moss, Janyra                 Ware County         14-08.00   13-08.00  
 11 Moore, Destini               Charlton Cou        16-01.25   13-02.00  
 11 Roberts, Tamekah             Wayne County        13-11.00   13-02.00  
 13 Armstead, Shakeria           Coffee              15-00.00   12-10.75  
 14 Jackson, Tamia               Wayne County        14-04.00   12-06.00  
 14 Brogdon, Anzlie              Lanier Count                   12-06.00  
 16 Fender, Kendryk              Lanier Count                   12-00.00  
 17 Turner, Taylor               Pierce Count        13-11.00   11-10.00  
 18 Jones, Daisy                 Lanier Count                   11-01.00  
 -- Jenkins, Brittany            Pierce Count                         DQ  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jackson, Lexoutica           Coffee              36-01.75   35-01.25   10   
  2 Miller, Chyimia              Glynn Academ        34-08.50   32-01.75    8   
  3 Bacon, Asia                  Glynn Academ        33-09.00   32-01.50    6   
  4 Fluker, Ronasche             Ware County         34-06.50   31-04.00    5   
  5 Cannady, Cornesha            Ware County         34-01.00   31-00.75    4   
  6 Holmes, Latreona             Ware County         31-09.00   30-02.50    3   
  7 Clark, Keara                 Pierce Count        35-02.00   30-01.25    2   
  8 Gaskin, Katrina              Coffee              29-00.00   27-06.50    1   
  9 Mignaca, Isabella            Ware County         26-04.25   26-10.50  
 -- Morgan, Tytiuna              Wayne County        27-08.50         DQ  
 -- Moore, Destini               Charlton Cou        29-03.00         DQ  
 -- Thomas, Alex                 Wayne County        28-10.00         DQ  
 -- Davis, Elzaria               Charlton Cou        31-05.00         DQ  
 -- Howard, Tyra                 Ware County         27-04.50         DQ  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Floyd, Alivyah               Glynn Academ        38-11.00   36-08.50   10   
  2 Coleman, Waynisha            Ware County         37-09.00   35-01.00    8   
  3 James, Ty                    Glynn Academ        35-03.50   34-03.00    6   
  4 McClain, Dyonne              Ware County         33-08.00   31-03.00    5   
  5 Jones, Chastity              Ware County         34-03.00   30-10.00    4   
  6 Boyd, D'Najah                Ware County         31-05.00   30-05.00    3   
  7 Spaulding, Shoovier          Ware County                    30-04.00    2   
  8 Townsend, Amari              Coffee              29-07.00   29-00.50    1   
  9 Stafford, Hollyn             Pierce Count        27-06.00   28-07.00  
 10 Ledesma, Janiyah             Wayne County        24-09.50   25-04.00  
 11 Swanson, Nydia               Coffee              28-07.50   24-08.00  
 12 Coley, Tacara                Coffee              24-11.50   23-10.00  
 13 Bryant, Shaughnesy           Charlton Cou        23-03.00   23-08.00  
 14 Murphy, Jalees               Charlton Cou        28-02.00   23-03.00  
 15 Todd, Jessica                Pierce Count        25-05.00   21-04.00  
 16 McKelvin, Amari              Ware County                    20-11.00  
 17 Brockington, Alexis          Lanier Count                   17-06.00  
 18 Davis, Molly                 Pierce Count                   16-09.00  
 19 Johnson, Curtesha            Glynn Academ        27-10.00   14-07.00  
 -- McClelland, Timesha          Lanier Count        31-10.00         DQ  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Floyd, Alivyah               Glynn Academ          131-00     112-00   10   
  2 Coleman, Waynisha            Ware County            91-10      99-01    8   
  3 Coley, Tacara                Coffee                 55-04      81-10    6   
  4 Bryant, Shaughnesy           Charlton Cou           92-08      81-09    5   
  5 Jones, Chastity              Ware County            85-00      81-04    4   
  6 Boyd, D'Najah                Ware County            64-01      78-00    3   
  7 James, Ty                    Glynn Academ           97-07      75-10    2   
  8 Stafford, Hollyn             Pierce Count           87-05      75-07    1   
  9 Spaulding, Shoovier          Ware County                       71-06  
 10 Music, Tristen               Pierce Count           74-04      71-01  
 11 McClain, Dyonne              Ware County            73-00      69-05  
 12 Gilliard, Kaylee             Coffee                 74-01      66-10  
 13 Murphy, Jalees               Charlton Cou           82-07      63-08  
 14 Brown, Jasabia               Charlton Cou           73-09      61-02  
 15 Hicks, Kenyatta              Pierce Count           71-07      60-10  
 16 Ledesma, Janiyah             Wayne County           61-09      56-02  
 -- Swanson, Nydia               Coffee                 59-09         DQ  
 -- Johnson, Curtesha            Glynn Academ           67-03         DQ  
 -- Brockington, Alexis          Lanier Count           60-08         DQ  
 -- McKelvin, Amari              Ware County                          DQ  
 -- McClelland, Timesha          Lanier Count           94-09         DQ  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bethea, Dee                  Pierce Count           11.08      10.96   3  10   
  2 Anderson, Raykwon            Charlton Cou           10.90      11.21   3   8   
  3 Turner, Jordon               Ware County            11.12      11.24   3   6   
  4 Bostic, Quantavious          Glynn Academ           11.04      11.28   3   5   
  5 Davis, Keyshawn              Coffee                 12.40      11.37   2   4   
  6 Eddington, Shedrick          Coffee                 11.80      11.39   2   3   
  7 Grant, Nolan                 Glynn Academ           11.65      11.45   2   2   
  8 Burley, Jer                  Ware County                       11.47   1   1   
  9 Bradley, Raja                Ware County            11.57      11.57   3 
 10 Fuller, Morris               Wayne County           11.74      11.59   2 
 11 Floyd, Jajuan                Glynn Academ           11.58      11.60   3 
 12 Metzner, Tizian              Lanier Count                      11.78   1 
 13 Franklin, LaBrent            Wayne County           11.62      11.79   3 
 14 Cross, Cory                  Ware County                       12.05   1 
 15 Colbert, Brian               Coffee                 11.90      12.12   2 
 16 Plummer, Zay                 Pierce Count                      12.23   1 
 17 Johnson, Convoureis          Lanier Count                      12.25   1 
 18 Taylor, Tyler                Ware County                       12.31   1 
 19 Davis, Rodney                Ware County                       12.74   2 
 -- Jones, John                  Pierce Count           11.30         DQ   3 
 -- Davis, Craig                 Wayne County           11.84         DQ   2 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bethea, Dee                  Pierce Count           22.48      22.46   2  10   
  2 Turner, Jordon               Ware County            22.50      22.52   2   8   
  3 Moore, Jaden                 Coffee                 22.59      22.82   2   6   
  4 Bravo, Rashaun               Glynn Academ           22.63      22.87   2   5   
  5 Grant, Nolan                 Glynn Academ           23.34      23.48   2   4   
  6 Burley, Jer                  Ware County                       23.78   1   3   
  7 Bradley, Raja                Ware County            24.26      23.82   1   2   
  8 Bostic, Quantavious          Glynn Academ           23.52      23.83   2   1   
  9 Tatum, Irian (Ij)            Coffee                 24.30      24.23   1 
 10 Plummer, Zay                 Pierce Count                      24.89   1 
 11 Bell, A.J.                   Charlton Cou           22.71      26.98   2 
 -- Simpson, Tyrese              Wayne County                         DQ   1 
 -- Colbert, Brian               Coffee                 24.60         DQ   1 
 -- Clemmons, Ladarius           Wayne County                         DQ   1 
 -- Maxwell, Ethan               Charlton Cou                         DQ   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Nix, Kevion'Ta               Wayne County           50.68      49.97   2  10   
  2 Bravo, Rashaun               Glynn Academ           50.58      49.99   2   8   
  3 Miller, Jaiden               Glynn Academ           53.59      51.06   2   6   
  4 Moore, Jaden                 Coffee                 53.40      52.79   2   5   
  5 Jones, Charles               Ware County            57.52      54.45   2   4   
  6 Lewis, Terrance              Glynn Academ           53.42      55.31   2   3   
  7 Coran, Jai Shon              Wayne County           53.14      56.30   2   2   
  8 Smith, Akiem                 Ware County          1:01.43      57.16   1   1   
  9 Henderson, Montrell          Charlton Cou           58.01      58.50   1 
 10 Leverate-Beam, Zion          Coffee               1:00.14      59.50   1 
 11 Rodriguez, Jesse             Lanier Count           58.02    1:00.43   1 
 12 Martin, Jack                 Pierce Count                    1:00.91   1 
 13 Frampton, Tyler              Coffee                 56.81    1:05.05   2 
 14 Clark, Saequon               Charlton Cou                    1:06.63   1 
 15 Ferrell, Calvin              Lanier Count                    1:11.52   1 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hamilton, Matthew            Ware County          2:02.60    2:06.72   10   
  2 Hadlock, Brice               Wayne County         2:11.98    2:11.18    8   
  3 Daniels, Jaquan              Coffee               2:13.66    2:12.52    6   
  4 Smith, Jaden                 Glynn Academ         2:14.55    2:12.73    5   
  5 Hippard, Josh                Glynn Academ         2:10.43    2:15.14    4   
  6 Minix, William Brice         Coffee               2:13.84    2:17.62    3   
  7 Johnson, Convoureis          Lanier Count                    2:24.03    2   
  8 Smith, Keijuan               Glynn Academ         2:26.38    2:26.99    1   
  9 Leverate-Beam, Zion          Coffee               2:30.00    2:29.13  
 10 Layden, Tommy                Charlton Cou                    2:31.32  
 11 Gonzalez, Matthew            Lanier Count                    3:13.29  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Watson, Cameron              Coffee               4:44.09    4:54.65   10   
  2 Millard, Logan               Ware County          4:50.11    4:59.43    8   
  3 Howard, Ashton               Wayne County         5:03.04    5:00.43    6   
  4 Rivera, James                Glynn Academ         5:08.96    5:12.36    5   
  5 James, John                  Coffee               5:17.29    5:18.88    4   
  6 Minix, William Brice         Coffee               5:16.17    5:18.89    3   
  7 Troupe, Josh                 Ware County                     5:36.64    2   
  8 Conway, Jared                Glynn Academ         5:13.05    5:41.31    1   
  9 Petty, Walker                Ware County                     5:41.37  
 10 Naas, Pierce                 Pierce Count         5:35.80    5:44.45  
 11 Gaither, Micah               Lanier Count         6:57.97    6:11.88  
 12 Frost, Grant                 Pierce Count         6:43.32    6:31.57  
 13 Gonzalez, Matthew            Lanier Count                    7:11.08  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Watson, Cameron              Coffee              10:28.45   10:34.91   10   
  2 Millard, Logan               Ware County         10:35.86   10:36.69    8   
  3 McIlwain, Blake              Wayne County        11:31.68   11:55.38    6   
  4 Conway, Jared                Glynn Academ        11:25.00   12:19.02    5   
  5 James, John                  Coffee              12:21.71   12:38.59    4   
  6 Mancil, Garrett              Coffee              13:02.00   12:50.06    3   
  7 Flores, Jordan               Wayne County        12:51.00   13:41.19    2   
  8 Gonzalez, Matthew            Lanier Count        13:53.72   15:11.66    1   
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Smith, Thomar                Wayne County           14.94      15.07   2  10   
  2 Dallas, Marvin               Glynn Academ           15.42      15.98   2   8   
  3 Singleton, Elijuan           Glynn Academ           16.40      16.02   2   6   
  4 O'Hara, Kenyon               Ware County            18.65      17.53   2   5   
  5 Johnson, Jeremiah            Glynn Academ           17.86      18.06   2   4   
  6 Hunter, KJ                   Wayne County           17.34      20.08   2   3   
  7 McAllister, Renard           Coffee                 18.66      20.58   1   2   
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Smith, Thomar                Wayne County           39.76      41.84   2  10   
  2 Singleton, Elijuan           Glynn Academ           41.66      42.15   2   8   
  3 Dallas, Marvin               Glynn Academ           39.14      42.64   2   6   
  4 Hunter, KJ                   Wayne County           46.54      42.87   2   5   
  5 Bacon, Nygel                 Lanier Count                      44.61   1   4   
  6 O'Hara, Kenyon               Ware County                       45.53   1   3   
  7 Johnson, Jeremiah            Glynn Academ           46.00      46.07   2   2   
  8 Burkes, Ty'Kecius            Coffee                 45.05      46.41   2   1   
  9 McAllister, Renard           Coffee                 45.84      46.87   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ware County High School  'A'                        43.58      42.84   2  10   
  2 Glynn Academy  'A'                                  43.09      42.95   2   8   
  3 Coffee  'A'                                         43.14      42.99   2   6   
  4 Wayne County  'A'                                   43.14      43.02   2   5   
  5 Charlton County  'A'                                43.92      43.40   2   4   
  6 Wayne County  'B'                                   43.14      43.41   2   3   
  7 Pierce County HS  'A'                               43.42      43.46   2   2   
  8 Lanier County HS  'A'                               45.35      43.51   2   1   
  9 Glynn Academy  'B'                                  44.99      44.64   1 
 10 Coffee  'B'                                         44.00      45.78   1 
 11 Ware County High School  'B'                                   46.11   1 
 12 Charlton County  'B'                                46.22      46.44   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Glynn Academy  'A'                                3:36.00    3:30.00   2  10   
  2 Wayne County  'A'                                 3:30.65    3:31.09   2   8   
  3 Ware County High School  'A'                      3:37.75    3:35.08   2   6   
  4 Wayne County  'B'                                 3:30.65    3:37.00   1   5   
  5 Glynn Academy  'B'                                3:47.00    3:44.00   2   4   
  6 Coffee  'A'                                       3:48.70    3:45.78   2   3   
  7 Ware County High School  'B'                                 3:53.00   1   2   
  8 Coffee  'B'                                       4:00.00    3:58.00   1   1   
  9 Pierce County HS  'A'                             4:07.87    4:03.42   2 
 -- Charlton County  'A'                                              DQ   2 
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Charles               Ware County          6-04.00    6-02.00   10   
  2 Jefferson, Marquavious       Coffee               6-04.00    6-00.00    6.33
  2 Patterson, Treg              Wayne County         6-04.00    6-00.00    6.33
  2 Dallas, Marvin               Glynn Academ         6-04.00    6-00.00    6.33
  5 Jackson, Aldre               Glynn Academ         6-00.00    5-10.00    3.50 5
  5 Jernigan, Emmanuel           Pierce Count         6-02.00    5-10.00    3.50
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sweat, Austin                Ware County         11-06.00   11-00.00   10   
  2 Ogden, Finn                  Wayne County        11-06.00   10-06.00    7   
  2 Foreman, Tyler               Pierce Count        12-00.00   10-06.00    7   
  4 Simpson, Tyrese              Wayne County        11-06.00   10-00.00    5   
  5 Howard, Jahiem               Ware County          9-00.00    9-06.00    4   
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bostic, Quantavious          Glynn Academ        22-06.00   21-10.00   10   
  2 Jefferson, Marquavious       Coffee              21-07.00   20-09.00    7   
  2 Clemmons, Ladarius           Wayne County        20-02.25   20-09.00    7   
  4 Bethea, Dee                  Pierce Count        16-11.00   20-08.00    5   
  5 Wallace, Trevin              Wayne County        22-03.00   20-07.00    4   
  6 Jernigan, Emmanuel           Pierce Count        22-00.50   20-03.00    3   
  7 Wright, Shavious             Coffee              18-01.00   19-06.00    2   
  8 Turner, Jordon               Ware County         21-01.00   19-05.00    0.33
  8 Jackson, Aldre               Glynn Academ                   19-05.00    0.33
  8 Gainer, Dream                Ware County         18-06.25   19-05.00    0.33
 11 Burgess, Tre                 Ware County         19-01.50   18-05.00  
 12 Standley, Kentavian          Ware County         15-08.50   16-01.00  
 12 Bacon, Nygel                 Lanier Count        18-06.00   16-01.00  
 14 Johnson, Convoureis          Lanier Count        16-05.00   15-01.00  
 -- Green, James                 Lanier Count        19-11.00         DQ  
 -- Colbert, Brian               Coffee              15-00.00         DQ  
 -- Nix, Kevion'Ta               Wayne County                         DQ  
 -- Green, Travon                Charlton Cou        19-01.00         DQ  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clemmons, Ladarius           Wayne County        42-11.00   43-01.00   10   
  2 Singleton, Elijuan           Glynn Academ        44-02.00   43-00.00    8   
  3 Jones, Charles               Ware County         42-03.00   41-01.00    6   
  4 Tatum, Irian (Ij)            Coffee              41-04.00   40-02.00    5   
  5 Smith, Akiem                 Ware County         39-00.00   39-05.00    4   
  6 Jernigan, Emmanuel           Pierce Count        43-07.50   39-04.00    3   
  7 Bethea, Dee                  Pierce Count        41-08.50   39-03.00    2   
  8 Jefferson, Marquavious       Coffee              35-00.00   38-09.00    1   
  9 Metzner, Tizian              Lanier Count                   35-01.00  
 -- Leverate-Beam, Zion          Coffee              30-00.00         DQ  
 -- Patterson, Treg              Wayne County                         DQ  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gaskin, Jameon               Coffee              48-10.50   49-08.00   10   
  2 Buggs, Nyzaia                Wayne County        46-05.50   45-10.50    8   
  3 Inniss, Terrence             Wayne County        46-11.00   45-00.00    6   
  4 Peacock, Andrew              Coffee              42-07.00   43-02.00    5   
  5 Carter, Lance                Charlton Cou        36-00.50   42-00.00    4   
  6 Smith, Haden                 Pierce Count        37-01.00   41-04.00    3   
  7 Wilcox, Diandre              Glynn Academ        44-01.00   40-09.00    2   
  8 Murray, David                Glynn Academ        41-01.00   40-07.00    1   
  9 Scriven, Bevonte             Pierce Count                   36-10.00  
 10 Stephens, Donovan            Ware County         36-11.00   35-07.00  
 11 Walker, Bryce                Coffee              33-08.00   30-11.00  
 12 Dean, Anelius                Lanier Count        33-05.00   30-02.00  
 13 Sumner, Janoy                Ware County                    28-08.00  
 -- Walters, Hunter              Pierce Count        40-04.00         DQ  
 -- Black, Shyheim               Wayne County        45-10.00         DQ  
 -- Roberson, Willie             Lanier Count        34-00.25         DQ  
 -- Howell, Jordan               Ware County         41-03.75         DQ  
 -- Taylor, Marlone              Glynn Academ        49-11.00         DQ  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Howell, Jordan               Ware County           147-03     148-02   10   
  2 Inniss, Terrence             Wayne County          127-02     129-08    8   
  3 Martin, Javiontae            Coffee                134-01     125-07    6   
  4 Wimberly, Ryan               Coffee                142-05     123-06    5   
  5 Murray, David                Glynn Academ        27-04.50     121-11    4   
  6 Stephens, Donovan            Ware County         14-00.50     114-00    3   
  7 Braseale, Aaron              Charlton Cou          125-05     110-06    2   
  8 Wright, Kaylen               Lanier Count          116-02     107-03    1   
  9 Buggs, Nyzaia                Wayne County        07-02.50     105-10  
 10 Wilcox, Diandre              Glynn Academ                      94-06  
 11 Tomlinson, Cole              Pierce Count          112-11      91-04  
 12 George, Isaiah               Lanier Count           97-04      89-06  
 -- Peacock, Andrew              Coffee                120-04         DQ  
 -- Taylor, Marlone              Glynn Academ          132-03         DQ  
 -- Knowlton, Gunnar             Pierce Count                         DQ  
 -- Black, Shyheim               Wayne County           71-03         DQ  
 -- Meeks, Garrison              Ware County                          DQ  
 -- Long, Dakota                 Pierce Count                         DQ  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Ware County High School    249        2) Glynn Academy             142   
    3) Coffee                     105        4) Pierce County HS           57   
    5) Wayne County                23        6) Charlton County            15   
    7) Lanier County HS             6                                           
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Glynn Academy              146.16     2) Wayne County              144.33
    3) Ware County High School    126.66     4) Coffee                    121.33
    5) Pierce County HS            48.50     6) Charlton County            18   
    7) Lanier County HS